Uwaga: Wymagana jest rejestracja WSZYSTKICH uczestników konferencji (czynnych i biernych) za pośrednictwem formularzy rejestracyjnych dostępnych na stronie, również współautorów referatów jeżeli będą oni obecni na konferencji.
Ogólne informacje organizacyjne:
- Konferencja jest organizowana przez Towarzystwo Naukowe Studentów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im Andrzeja Frycza Modrzewskiego (KAAFM)
- Konferencja ma zasięg ogólnopolski i jest skierowana do studentów kierunków medycznych uczelni wyższych i młodych medyków, zainteresowanych szeroko rozumianą problematyką stanów ostrych w medycynie.
- Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnie 1 kwietnia 2023 roku na terenie kampusu KAAFM, zlokalizowanego przy ulicy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków.
- Jeżeli z przyczyn niezależnych od Organizatora przeprowadzenie Konferencji w trybie stacjonarnym w wyznaczonym miejscu i terminie napotka ograniczenia lub okaże się niemożliwe, organizator zastrzega sobie możliwość zorganizowania konferencji częściowo lub całkowicie w formie zdalnej. O zmianie formy konferencji uczestnicy zostaną powiadomieni.
- Językiem obowiązującym podczas sesji jest język polski.
- Dopuszczalne formy prac to: prace oryginalne, prace przeglądowe oraz opisy przypadków.
- Konferencja jest podzielona na następujące sesje tematyczne: "chirurgia i inne nauki zabiegowe", "kardiologia i kardiochirurgia", "neurologia i neurochirurgia" oraz "pozostałe dziedziny niezabiegowe". W trakcie konferencji zaplanowane są warsztaty z zakresu wyżej wymienionych dziedzin.
- W zależności od ilości i tematyki przesyłanych przez uczestników prac, organizator zastrzega sobie prawo do zmian w zakresie sesji tematycznych, zorganizowania nowych sesji lub połączenia ze sobą już zaplanowanych oraz podziału prac na sesję ustną i multimedialną sesję plakatową. Parametry techniczne dla sesji plakatowej zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom na wskazany adres emaliowy.
- Udział w Konferencji jest bezpłatny.
- Najlepsze wystąpienia w ocenie Komitetu Naukowego zostaną wyróżnione.
Rejestracja i kwalifikacje streszczeń:
- W konferencji uczestniczyć można czynnie lub biernie. Udział czynny polega na prezentacji zaakceptowanej wcześniej przez organizatora pracy.
- Termin rejestracji uczestnictwa bez prezentacji (uczestnik bierny) upływa 26 marca 2023 r. lub w przypadku wcześniejszego wyczerpania liczby miejsc, o czym Organizator poinformuje na swojej stronie internetowej lub na stronie wydarzenia na platformie Facebook.
- Uczestnicy czynni oraz bierni otrzymają, w dniu konferencji imienne certyfikaty uczestnictwa w konferencji.
- Streszczenia powinny być przygotowane w języku polskim. Organizator zastrzega sobie prawo do zobowiązania uczestnika czynnego do przygotowania streszczenia w języku angielskim.
- Termin rejestracji prelegentów (uczestników czynnych) 14 marca 2023 r.
- Streszczenia pracy należy przygotować według szablonu udostępnionego w załączniku (kliknij)
- Streszczenie nie może zawierać rycin, wykresów, rysunków oraz zdjęć.
- Maksymalny limit znaków ze spacjami wynosi 2000. Do limitu nie wlicza się tytułu, autorów i afiliacji.
- Kwalifikacji prelegentów na podstawie przesłanych streszczeń dokonują członkowie Komitetu Naukowego. Decyzja o kwalifikacji lub jej braku jest decyzją ostateczną.
- Każdy aplikujący zostanie poinformowany o wynikach kwalifikacji (do poszczególnej sesji oraz formy prezentacji) drogą e-mailową nie później niż 21 marca 2023 r.
- Organizator zastrzega sobie prawo publikacji streszczeń zakwalifikowanych do prezentacji w formie suplementu do czasopisma Medicine and Public Health. Publikacja będzie wydana w formie drukowanej lub/i elektronicznej. Organizator zastrzega sobie prawo publikacji streszczeń na stronie internetowej konferencji.
- Organizator i Wydawca Suplementu nie ponoszą odpowiedzialności za poprawność przesłanych przez autorów danych osobowych, nazw afiliowanych instytucji oraz treści streszczeń.
Prezentacja prac na konferencji:
- Prezentacja pracy odbywa się w języku polskim.
- Formą wygłoszenia pracy jest osobista ustna prezentacja, w miejscu odbywania się konferencji, wraz z przygotowanym pokazem slajdów.
- Przygotowaną prezentację należy wysłać w formatach ppt. i pdf. na adres mailowy konferencji najpóźniej do 29 marca 2023 roku.
- Każdą prezentację wygłasza uczestnik czynny (prelegent), który zgłosił streszczenie w formularzu rejestracyjnym.
- Czas trwania prezentacji wynosi maksymalnie 7 minut.
- Czas trwania dyskusji po prezentacji wynosi maksymalnie 3 minuty.
- Kolejność wygłaszania prezentacji w danej sesji odbywa się w porządku zgodnym z programem konferencji.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany czasu przeznaczonego na prezentację i dyskusję, w zależności od ilości zgłoszonych prac.
- Wszelkie zmiany dotyczące prezentacji pracy powinny zostać niezwłocznie zgłoszone Organizatorowi.
Prezentacja prac w sesji plakatowej
- Prezentacja pracy odbywa się w języku polskim.
- Formą wygłoszenia pracy jest osobista ustna prezentacja, w miejscu odbywania się konferencji.
- Plik w formacie ppt. i .pdf należy przesłać do dnia 29 marca 2023 r. Parametry techniczne dla sesji plakatowej zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom na wskazany adres emaliowy.
- Każdą prezentację wygłasza uczestnik czynny (prelegent), który zgłosił streszczenie w formularzu rejestracyjnym
- Czas prezentacji plakatu wynosi maksymalnie 5 minuty.
- Czas trwania dyskusji wynosi maksymalnie 5 minuty.
- Kolejność wygłaszania prezentacji w danej sesji odbywa się w porządku zgodnym z programem Konferencji.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany czasu przeznaczonego na prezentację i dyskusję, w zależności od ilości zgłoszonych prac.
- Wszelkie zmiany dotyczące prezentacji pracy powinny zostać niezwłocznie zgłoszone Organizatorowi.